Jemix

ה- Mate X של Huawei סוף סוף משיק – אבל רק בסין

לאחר עיכובים, הטלפון המתקפל של Mate X של Huawei מוכן סוף סוף לצאת למכירה. החדשות הרעות עבור כל מי ששואף להיות בין המאמצים המוקדמים שלו הוא שהוא לא יהיה זמין מחוץ לסין. לפחות לעת עתה.

Huawei הציג בתחילה את ה- Mate X בקונגרס העולמי הנייד בברצלונה בפברואר, שם הפך הטלפון המתקפל למתמודד מיידי של ה- Galaxy Fold של סמסונג. Huawei נקטה בגישה שונה מבחינת סמסונג בעיצוב הטלפון המתקפל שלה. במקום להיפתח כמו ספר כדי לחשוף מסך גדול יותר מבפנים, כמו הקפל, ל- Mate X יש תצוגה חיצונית עוטפת, הנגישה גם כשהטלפון סגור.

החברה הודיעה על ההשקה ביום רביעי ב- Weibo ובאירוע בשנג'ן, שם הודיעה גם שהיא שלחה 200 מיליון טלפונים עד כה השנה. באירוע, Huawei אמר כי ה- Mate X יהיה זמין החל מה -15 בנובמבר החל מ -16,999 יואן (2,400 דולר, 1,860 ליש"ט).

"האסטרטגיה שלנו מבוססת על הפצת 5G של ספקים באזורים שונים," אמר דובר Huawei בדוא"ל. "עד כה, Huawei הפכה את ה- Huawei Mate X לזמין בשוק בסין ב15- בנובמבר. תוכנית שיגור עולמית נמצאת בבדיקה."

אם היית מחכה לרכוש גלקסי קפל לטובת ה- Mate X, אתה עלול להיות מתוסכל מכך שתצטרך לחכות עוד קצת. מכיוון שה- Mate X הוא סגנון טלפון חדש לגמרי, Huawei סביר להניח לראות כיצד הטלפון מתקבל בסין לפני שהוא מוציא אותו לעולם הרחב.

ההשקה המוגבלת תואמת את המצב המוזר של הטלפונים המתקפלים השנה. סמסונג נאלצה למשוך את תאריך ההשקה של ה- Galaxy Fold כאשר כמה יחידות ביקורת מוקדמות נשברו או ראו את התצוגות שלהם נכשלות, בעוד Huawei עצמה עיכבה את שחרורו של ה- Mate X לאחר שתחילה כיוונה לשיגור קיץ. כמו כן עיכבה מוטורולה את שחרור הטלפון Razr המתקפל השמועה שלה.

הבעיות מעניקות שאלות לגבי עמידותם של מכשירים אלה, שעולים למעלה מ -2,600 דולר, או יותר מפעמיים וחצי מ- iPhone 11 Pro.

עבור צרכנים שבאמת רוצים Mate, קצת סבלנות יכולה להשתלם בטווח הרחוק. הגרסה הראשונית של הטלפון תארוז את שבב Kirin 980 של Huawei (ומפרטים דומים כמו Mate 20 5G של החברה). אבל דגם עוקב אחר כך – ה- Mate Xs – שיגיע בשנת 2020 יכלול מפרטים הדומים יותר ל- Mate 30 שיצא לאחרונה, כולל השבב Kirin 990 המעודכן, עליו הודיעה Huawei רק בספטמבר.

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון אם אתה מחזיק מעמד הוא שכמו עם ה- Mate 30, ה- Mate X יפעיל גרסת קוד פתוח של אנדרואיד ולא יציע את כל מגוון האפליקציות והשירותים של גוגל שאיתם אתה יכול להיות רגיל. . זו תוצאה של העמדתם ברשימת המעקב בארה"ב בגלל חששות לביטחון לאומי.

בין אם בחרתם לקפוץ על סיפון הרכבת המתקפלת מוקדם או לחכות להצטרפות, תוכלו לצפות קדימה לראות עוד טלפונים כמו ה- Mate X והגלקסי קפל מתגלים במהלך השנה הבאה. כמה יצרני טלפונים אחרים, כולל הונור, אופו ומוטורולה, אישרו גם שהם עובדים על מתקפלים משלהם.

ככל שיותר מהטלפונים האלה מופיעים בשוק, על המחירים להתחיל גם לרדת ככל שמרכיבים מיוצרים באצוות גדולים יותר והטכנולוגיה הופכת להיות יותר שכיחה. זה אמור להוות הקלה עצומה לכל מי שחובב טלפון מתקפל, אבל לא אוהב את הרעיון להפיל 2,000 דולר לטובת הפריבילגיה של בעלות על טלפון.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *