Jemix

פייסבוק אינה מפרסמת מודעות פוליטיות 'תמורת הכסף', אומר מנהל הכספים סנדברג אינה ראה גם אינואין

אם כל מה שפייסבוק דאגה להם היה הכסף שהיא מרוויחה מפרסום פוליטי, החברה לא הייתה עושה זאת, כך אמרה היום (שלישי) קצין התפעול הראשי שריל סנדברג. ענקית הרשתות החברתיות ממשיכה לענות על שאלות על החלטתה להפעיל מודעות פוליטיות, כולל כאלה עם מידע מטעה, מבלי לבדוק אותן. במקום זאת, פייסבוק מאמינה שמודעות פוליטיות הן חלק חשוב מהשיח.

"זה לא בשביל הכסף, בואו נתחיל שם", אמר סנדברג בנאום בוועידת המפעל החדשה של Vanity Fair בלוס אנג'לס. "זה חלק קטן מאוד מההכנסות שלנו … זה מאוד קטן, מאוד קטן. וזה מאוד שנוי במחלוקת. אנחנו לא עושים את זה בשביל הכסף."

"אנו מצלמים מודעות פוליטיות מכיוון שאנחנו באמת מאמינים שהם חלק מהשיח הפוליטי," הוסיפה. "אם אתה מסתכל על זה לאורך זמן, האנשים שהכי הרוויחו את היכולת להציג מודעות הם אנשים שלא מכוסים על ידי התקשורת כך שהם לא יכולים להוציא את המסר שלהם."

דבריו של סנדברג באים כשפייסבוק נמנעת מביקורת גוברת על נוהליה. פוליטיקאים מכל הפסים התלוננו כי לרשת החברתית יש כוח רב מדי לעצב את השיח החברתי והפוליטי. הנשיא הסמינר אליזבת וורן, תקווה לנשיאות דמוקרטית, מייסד שותף בפייסבוק כריס יוז ומנכ"ל מכירות מכירות מכירות מארק בניוף הם בין אלה שקראו להיפרד מהחברה. פייסבוק ממשיכה להסתובב גם בגלל חששות שהיא אינה מגינה על פרטיות המשתמשים, נושא שכבר הוביל לקנס חסר תקדים של 5 מיליארד דולר.

סנדברג דחף לאחור את התפיסה כי פייסבוק תוכננה כחדר הד לחיזוק תפיסת העולם של משתמש בודד. היא אמרה כי 26% מהחדשות שמשתמש רואה בפלטפורמה "יהיו מנקודת מבט אחרת" בממוצע. "זה נכון באופן חד משמעי שהשימוש בפייסבוק והשימושים במדיות החברתיות מראים לך נקודות מבט רחבות יותר, לא נקודות מבט צרות יותר", אמרה.

הרשת החברתית נמצאת בימים עברו של יחסי ציבור, כאשר המנכ"ל מארק צוקרברג נואם באוניברסיטת ג'ורג'טאון ומופיע ב- NBC Nightly News כדי לדחוף את דעותיו בנושא הדיבור החופשי בעקבות מדיניות המאפשרת לפוליטיקאים לשקר במודעות. מייסד המשותף לפייסבוק ייקח גם ביום רביעי לגבעת הקפיטול, שם הוא צפוי להגן על פרויקט cryptocurrency השנוי במחלוקת של החברה שלו, המכונה מאזניים.

סנדברג הוא אחד המנהלים הגלויים והחשובים ביותר בפייסבוק. היא הצטרפה לרשת החברתית בשנת 2008, וסייעה ליצור את עסק הפרסום שלה המיליארד מיליארד דולר. במקביל, סנדברג השתמשה בפלטפורמה שלה כדי לאלוף את סוגיות הנשים, והפכה לאייקון פמיניסטי לאחר יציאתו של הספר Lean In: Women, Work and The Will to Lead בשנת 2013.

עם זאת, על הנהגתה נמתחה ביקורת לאחר סדרת שערוריות בפייסבוק שבאו בעקבות הבחירות לנשיאות ארה"ב 2016 וגילויים כי הטרולים הרוסים השתמשו ברשת החברתית כדי לזרוע מחלוקת כדי להתערב באותה הצבעה. בשנה שעברה, חקירה של ניו יורק טיימס על תגובת מנהלי פייסבוק לאותם שערוריות, ציירה דיוקן לא מחמיא של הנהגתו של סנדברג.

היא עשתה פיקוח על המאמצים להדוף את מבקרי פייסבוק, לפי ה"טיימס ", כולל המיליארדר הליברלי ג'ורג 'סורוס שהיה יעד לתיאוריות הקונספירציה האנטישמיות והימין הקיצוני. על פי הדיווחים בוול סטריט ג'ורנל, דיווח ווקר סטריט כי גם צוקרברג האשים את סנדברג בנפילה הציבורית מעל קיימברידג 'אנליטיקה, ייעוץ פוליטי מבוסס בריטניה.

בשבוע שעבר התחייב סנדברג לתרום לליגה נגד השמצה 2.5 מיליון דולר כדי לסייע במאבק בקיצוניות ושנאה.

צערם של פייסבוק המשיך להצטבר מאז 2016. הדמוקרטים ופעילי זכויות האזרח אומרים שהחברה פוגעת בדמוקרטיה בכך שהיא מאפשרת לפוליטיקאים לשקר במודעות. מאמציה של החברה להשיק בשנה הבאה קריפטקוין חדש בשם מאזניים, עורך בדיקה מצד מחוקקים ורגולטורים.

היועץ המשפטי לממשלה בניו יורק, לטיציה ג'יימס, אמר היום (שלישי) כי בסך הכל הצטרפו 47 עורכי הדין לחקירת פייסבוק בעילה בנושא הגבלים עסקיים. הגשוש שהוכרז בספטמבר מתמקד בדומיננטיות של פייסבוק ובהתנהלות הפוטנציאלית התחרותית הנובעת מאותה עמדה.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *